All filters
Since true beauty lies in the manifestation of your mind, feel more serenity every time you flaunt these diamond studs. The numerous diamonds studded to form the unique design will make you feel like a princess every time you flaunt them on your earlobes. Pair these charming diamond studs with your regular tees and jeans and give your everyday look a touch of dazzle.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000639379 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.44 carat
|
| Gold Value | ₹23,744(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹37,766 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹2,020 |
| Total Price | ₹69,350 |