All filters
Striking in shape yet restrained in shine, these diamond studs play with geometry and light. Designed to elevate everyday dressing with a subtle, confident gleam. Pair it with tailored Western or corporate looks and let its minimalist edge speak for itself.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000839549 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.36 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹11,743(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,160 |
| Making Charge | ₹4,714 |
| GST (3%) | ₹829 |
| Total Price | ₹28,446 |