All filters
All your dreams will be mixed with the beauty of this men diamond ring. Just like your new daily companion, this unique jewellery will introduce you and your next generation to a new style of fashion.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000295632 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.4 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹48,704(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,341 |
| Making Charge | ₹10,241 |
| GST (3%) | ₹2,499 |
| Total Price | ₹85,785 |