All filters
This exquisite 18K rose gold ring features a 0.22 carat diamond arrangement interwoven with vibrant pink stones. Its intricate design resembles delicate branches adorned with berry blossoms, capturing the essence of nature€™s refinement perfectly.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000798957 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Stone Weight | 0.85 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,360 |
| Stone Value | ₹339 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,924 |
| Total Price | ₹66,057 |