All filters
Two swan motifs are artistically entwined to create this 0.35 carat diamond chain pendant symbolizing eternal love and devotion. The pendant crafted in 14K rose gold is a classy and versatile choice suitable for various occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000686645 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.39 carat
|
| Gold Value | ₹47,487(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,763 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹2,704 |
| Total Price | ₹92,834 |