All filters
A graceful blend of linked curves and diamond brilliance, these sculptural drop earrings evoke fluid motion and refined glamour. With a vintage-inspired oval top and interlocking gold loops, they strike the perfect balance between timeless charm and modern flair. PLEASE NOTE:- The dimensions of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000760583 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.46 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹21,240(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,160 |
| Making Charge | ₹5,270 |
| GST (3%) | ₹1,401 |
| Total Price | ₹48,071 |