All filters
This 0.66 carat diamond ring is the perfect match for every outfit that makes you look stunning. Crafted in 18K rose gold, the intersecting pattern and the rhombus motif have a lot of shine to make an impression on everyone's heart.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000659848 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.07 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.66 carat
|
| Gold Value | ₹45,051(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹62,131 |
| Making Charge | ₹9,541 |
| GST (3%) | ₹3,502 |
| Total Price | ₹1,20,225 |