All filters
Frozen rhythm in time; a bright tango of the ring that is rare and balanced. This will accentuate your beauty and poise, effortlessly. No dress code suggested.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000255230 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.71 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹18,928(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,966 |
| Making Charge | ₹5,773 |
| GST (3%) | ₹1,071 |
| Total Price | ₹36,738 |