All filters
Every creativity creates something unique that will glorify your entire look. This diamond-studded flower motif has an inter-crossing line motif at the back that is elegant and classy to make you look like a diva.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646955 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,168 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,119 |
| Total Price | ₹38,415 |