All filters
This is the moment where you have to be focused and more sparkly, cause lot of people here to compete you in fashion. Show them your nature personality with this rose gold diamond flower pendant to look gorgeous.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000511357 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,383 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,205 |
| Total Price | ₹41,359 |