All filters
Crafted to dazzle, this elegant gold ring features a twin swirl design lined with brilliant-cut diamonds. The fluid curves create an illusion of infinite sparkle, blending modern finesse with timeless charm. An exquisite pick for everyday glamour or special soirées.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000618470 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹30,994(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,360 |
| Making Charge | ₹5,914 |
| GST (3%) | ₹1,839 |
| Total Price | ₹63,107 |