All filters
What does actually infinity mean? A string of emotions that has no end, boundaries, and negativity. This rose gold diamond pendant stands for the same emotion which comes out for every human being. Wear this boundless pendant with your favorite outfit anywhere to spread love.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000541209 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Stone Weight | 0.44 carat
|
| Gold Value | ₹17,096(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,890 |
| Stone Value | ₹143 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,042 |
| Total Price | ₹35,761 |