All filters
Refine your look with an infinity-inspired heart design traced with delicate diamonds. Light on the ears and versatile in style, these diamond studs transition seamlessly from morning to night with a soft, romantic glow. Pair them with clean, minimal silhouettes for understated elegance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000867425 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹6,642(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,320 |
| Making Charge | ₹4,230 |
| GST (3%) | ₹696 |
| Total Price | ₹23,888 |