All filters
Gracefully intertwined curves set with diamonds create an infinity-inspired design, giving this diamond ring a fluid, contemporary elegance. It complements everything from pastel kurtis to sleek Western wear. A graceful addition that brings shine to your daily style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000836271 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.4 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹20,722(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,391 |
| Making Charge | ₹5,155 |
| GST (3%) | ₹1,299 |
| Total Price | ₹44,567 |