All filters
Endlessly elegant, this gold ring features an intertwined infinity design studded with shimmering diamonds. A symbol of eternal love and limitless possibilities, it’s a timeless piece made to sparkle with meaning and grace.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000673849 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹22,138(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,120 |
| Making Charge | ₹6,650 |
| GST (3%) | ₹1,318 |
| Total Price | ₹45,226 |