All filters
This sleek bracelet is adorned with the enchanting brilliance of 0.26 carat diamonds encrusted in 18K rose gold. The infinity pattern in this mangalsutra bracelet symbolizes endless love and unity.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000753331 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.74 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹41,399(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,780 |
| Making Charge | ₹8,840 |
| GST (3%) | ₹2,161 |
| Total Price | ₹74,180 |