All filters
Add refinement to your daily attire with this diamond pendant featuring a classic infinity silhouette traced with radiant diamonds. Lightweight and slender, it offers subtle sparkle, perfect as a meaningful gift or a special piece to mark a milestone.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000836690 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹7,749(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,090 |
| Making Charge | ₹5,535 |
| GST (3%) | ₹762 |
| Total Price | ₹26,136 |