All filters
Just like incredible art has to wait to meet incredible beauty, this fine-edged diamond pendant in rose gold would be your door to the grandeur and charisma with its glint. Seize this diamond pendant to personify your flourishing beauty. Best go with a dress or gown to look glamorous.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000182002 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹30,440(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,744 |
| Others | ₹1,500 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,366 |
| Total Price | ₹46,870 |