All filters
Simple yet absolutely mesmerizing, this 0.14 carat diamond noa bangle designed with inclined heart motifs will make you fall in love with this piece of accessory. Let the little shiny beauties encrusted in 18K gold become the perfect addition to your elegant style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000681110 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 8.25 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹91,320(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,843 |
| Making Charge | ₹15,720 |
| GST (3%) | ₹3,657 |
| Total Price | ₹1,25,540 |