All filters
The shine offered by a few diamonds placed one after another can make even a simple diamond pendant look stunning. This masterpiece with a hexagonal pattern has a high sheen, making it timeless and elegant. Look your best every day by pairing this amazing diamond pendant with your office wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000638195 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.04 carat
|
| Gold Value | ₹9,741(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹3,993 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹521 |
| Total Price | ₹17,880 |