All filters
Rhombus are impressive and have inspired the geometrical sheen of these 0.51 carat diamond studs curated in 18K gold. The modern design gives a glimpse of your relaxed vibes, making it a perfect addition to your everyday wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000639887 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.51 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹44,528 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹2,052 |
| Total Price | ₹70,435 |