All filters
Shimmering 0.15 carat diamonds elegantly adorn this love-inspired diamond ring to echo the eternal glow of your affection. Feel the gentle caress of the lightweight design in 18K gold, subtly reminding you of the love that can impress all.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000736713 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,157 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,187 |
| Total Price | ₹40,750 |