All filters
Turn heads with this statement diamond ring that exudes refined luxury. Designed with sparkling diamonds in a radiant sunburst teardrop, it shines flawlessly and complements everything from elegant evening wear to chic contemporary ensembles.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000829615 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.9 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹21,032(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,640 |
| Making Charge | ₹6,348 |
| GST (3%) | ₹1,291 |
| Total Price | ₹44,311 |