All filters
Today is the day to adorn something NEW. Have a look at this rose gold diamond showcased bracelet which portrays the essence of art. Let this be your everyday beauty partner.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000511065 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹28,493(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,983 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,392 |
| Total Price | ₹47,774 |