All filters
When you are in love -- hook, line & sinker -- you can let the world know by flaunting this diamond pendant. This is not just a pendant but your most expressive and subtle idiom of love. Whenever you feel like, you can make it the moment for you with this diamond pendant.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255052 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,353 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,065 |
| Total Price | ₹36,546 |