All filters
Your love is the actual better half of your life and we have curated the impression of such on this diamond ring. The heart-shaped design with a half and half diamond embedded in it creates a classy yet unique look to it. Wear it for any purpose and anywhere and be the vibrant you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000615528 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-VVS-SI |
| Diamond Weight | 0.62 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹60,403 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹2,526 |
| Total Price | ₹86,700 |