All filters
Elevate your ensemble with these hexagonal diamond studs, striking the perfect balance between structure and shine. Crafted for versatility, they lend refined grace to board meetings, brunch gatherings, and evening soirées.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTG-D000833274 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,800 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,378 |
| Total Price | ₹47,306 |