All filters
Structure meets shimmer in this intricate honeycomb-designed diamond pendant, anchoring a dazzling diamond that blends graphic strength with undeniable sparkle. A refined piece of geometric elegance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000840599 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹6,089(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,400 |
| Making Charge | ₹4,478 |
| GST (3%) | ₹570 |
| Total Price | ₹19,537 |