All filters
Elegance is the only beauty that never fades. You can keep that elegance ornate with these diamond studs designed with 0.12 carat diamonds in 18K rose gold to dignify your vision with extra armor and grandeur. Adorn these studs with your daily attire to feel it and get ready to be the New Age Queen.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255242 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,053 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,111 |
| Total Price | ₹38,121 |