All filters
Featuring a hexagonal pattern adorned with 0.6 carat diamonds, this sleek diamond bracelet crafted in 18K gold is a true visual masterpiece. Resembling adjustable nuts and bolts, this bracelet will elevate your style game with its contemporary charm.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000727788 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 7.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.66 carat
|
| Gold Value | ₹85,232(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹54,450 |
| Making Charge | ₹14,752 |
| GST (3%) | ₹4,634 |
| Total Price | ₹1,59,068 |