All filters
Let your beauty bloom like a lily by flaunting this 0.14 carat diamond ring inspired by the same and highlight your inner beauty. The hexagonal charm of this diamond ring in 14K gold will make your style effortlessly elegant.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000628398 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹11,397(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,459 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹854 |
| Total Price | ₹29,303 |