All filters
A queen not only glamorous by her appearance she also glamorous by her charisma. This rose gold diamond ring with the cut of hexagon gives you a stylish look. Adorn this ring with any outfit to look gorgeous.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000443515 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,987 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,684 |
| Total Price | ₹57,799 |