All filters
These shimmering 0.13 carat diamond earrings are crafted to perfection in 18K gold. The sui dhaga pattern makes it hard to resist the temptation of wearing it throughout the day.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000722925 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹14,612(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,760 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹929 |
| Total Price | ₹31,894 |