All filters
Every relationship has a spark in it which can be displayed to the world. The chillai work has rendered a shimmering affect to this men's gold ring. The studded diamonds in the centre are radiating an aura of happiness.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000575918 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 6.38 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹55,085(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,148 |
| Making Charge | ₹12,429 |
| GST (3%) | ₹2,300 |
| Total Price | ₹78,962 |