All filters
This lotus diamond pendant is as glorious as heaven in look. This pendant would give you the wisdom and wealth while you adorn this with all your heart. You can wear this with western or traditional outfit to look like yourself.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000553296 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | GH-VVSVS |
| Diamond Weight | 0.41 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹37,887 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹2,470 |
| Total Price | ₹84,791 |