All filters
Immerse yourself in the mesmerizing aura of divine night-flowering jasmine with these 0.15 carat diamond drop earrings crafted in 14K gold. The graceful vine-like patterns with stunning details capture the ethereal grace and beauty of nature.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000729276 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹14,247(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,613 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,004 |
| Total Price | ₹34,455 |