All filters
These 0.66 carat diamond drop earrings crafted in 14K gold exude individuality and confidence, making them ideal for women willing to express their unique style. The chic design is sure to draw attention and compliments wherever you go.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667434 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.73 carat
|
| Gold Value | ₹24,694(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹59,895 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹2,719 |
| Total Price | ₹93,336 |