All filters
Unforgettable style. This heart-shaped diamond pendant will bring you under the spotlight to cherish your style and dream. The diamonds are encrusted beautifully to make you a diva in an event.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000600471 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.77 g
|
| Diamond Quality | EF-VVS |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹6,649(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,248 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹1,036 |
| Total Price | ₹35,558 |