All filters
Celebrate affection with this exquisite diamond ring, featuring a delicately crafted open heart encrusted with brilliant diamonds. Set on a polished gold band, it’s a timeless symbol of grace and emotion, designed to pair effortlessly with everyday elegance. PLEASE NOTE:-The dimension of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000673845 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹17,711(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,880 |
| Making Charge | ₹5,440 |
| GST (3%) | ₹871 |
| Total Price | ₹29,902 |