All filters
Three hearts, one story, this enchanting diamond ring captures the essence of love across time. Each heart sparkles with diamonds, symbolising a timeless bond. Crafted in radiant gold, it's a meaningful gift or a romantic addition to your collection.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000673846 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹17,711(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,960 |
| Making Charge | ₹5,440 |
| GST (3%) | ₹1,174 |
| Total Price | ₹40,285 |