All filters
Love is magic, passion and faith. The more it has, the more it becomes infinite. This valentine season show your boundless love with the waves of emotion by presenting the embraced jewelry to the very special one.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000571950 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹15,196(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,552 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,041 |
| Total Price | ₹35,713 |