All filters
This celestial-inspired kids diamond bracelet will teach your child to always dream big and explore new horizons. The cloud, star, moon and sun motifs offer the perfect blend of 0.19 carat diamonds and 14K rose gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000733242 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹21,845(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,243 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹1,335 |
| Total Price | ₹45,825 |