All filters
This cluster diamond ring in gold gracefully fuses simplicity and sparkle. Its fluid, twisted design feels effortlessly elegant. Pair it with a silk ensemble or a pastel saree for a refined, everyday shimmer.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000840354 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹7,749(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,720 |
| Making Charge | ₹5,535 |
| GST (3%) | ₹601 |
| Total Price | ₹20,605 |