All filters
Elegant and understated, this diamond chain pendant features a radiant cluster set in a sleek round frame. It adds a touch of refined sparkle to any ensemble, perfect for effortless, everyday style. Wear it solo for subtle charm or pair it with other pieces for a contemporary layered look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000821477 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.1 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.35 carat
|
| Gold Value | ₹35,400(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹39,248 |
| Making Charge | ₹9,604 |
| GST (3%) | ₹2,528 |
| Total Price | ₹86,780 |