All filters
Leave everyone amazed with the mesmerizing beauty of this diamond ring resembling a Monstera leaf. Just like the variegated leaves enhance the rarity and beauty of the Monstera plant, this diamond ring with a sparkling diamond in the middle will accentuate your everyday glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000657513 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹22,794(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,353 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,043 |
| Total Price | ₹35,801 |