All filters
Stay calm and have a look at this masterpiece intricately designed with 0.22 carat diamonds in 14K rose gold by our skilled karigars. The conceptualization of these pair of diamond studs with intricate design work will definitely make you stand out in the crowd and give a gracious look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000584007 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.52 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS-VS |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹30,392(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,480 |
| Making Charge | ₹8,373 |
| GST (3%) | ₹1,778 |
| Total Price | ₹61,023 |