All filters
Don these gracious diamond studs encrusted with 0.33 carat diamonds in 18K rose gold with your office attire and get a glamorous look in the midst of people. The shimmery diamonds exude the sophistication of this ornament and will enhance your appeal even further.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000596980 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.45 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹16,051(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,225 |
| Making Charge | ₹4,986 |
| GST (3%) | ₹1,448 |
| Total Price | ₹49,710 |