All filters
As we always say that 'No one is stronger than a Working Woman' and this diamond bracelet has been specially designed to highlight their strength. This diamond bracelet with two motifs of working women and a few sparkling diamonds will let you flaunt your dedication with a touch of style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000187586 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 8.25 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹91,320(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,670 |
| Making Charge | ₹15,720 |
| GST (3%) | ₹4,192 |
| Total Price | ₹1,43,902 |