All filters
Simple, sleek and stunning, this ribbon-inspired 0.09 carat diamond ring is crafted in 18K gold to explore the sweet swirls of life. The simplicity and flexibility of ribbons will add a touch of urban elegance to your look and unleash your power.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000754779 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹17,047(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,920 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹907 |
| Total Price | ₹31,133 |