All filters
Modern glam now a women's weapon to blow the mind. This rose gold diamond ring will signify your vision at any time anywhere. A lightweight ring goes with any outfit to spark.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000551682 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹14,247(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,777 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,309 |
| Total Price | ₹44,924 |